Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Бармашове

БАРМАШОВЕ (до 1922 року - Засілля) - село, центр сільради, розташоване за 50 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Засілля. Населення - 2115 чоловік. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У селі міститься радгосп «Бармашовський», якпй обробляє 9569 га орної землі. В господарстві розвинуто тваринництво і впрошування зернових культур. За самовіддану працю голову сільради Г. М. Сніткіна нагороджено орденом Жовтневої Революції, доярку О. І. Мартинову - орденом Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани» - 4 чоловік. С. Ф. Столярчук удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
У Бармашовому - середня школа, клуб, дитячий комбінат, функціонують лікарня і аптека.
Засілля засноване в 1812 році селянами-переселенцями з Климовицького повіту Могильовської губернії. Під час революції 1905-1907 рр. селяни на чолі з бідняком П. Весьолкіним розгромили помішицьку економію, розподілили між собою посівний матеріал, реманент. Виступ було придушено, найактивніших учасників заарештовано і страчено. В лютому 1918 року обрано Раду на чолі з більшовиком К. Качаловим. В липні наступного року створено комітет бідноти. Багато жителів Засілля 1919 року у складі Богоявленського партизанського загону вирушили на допомогу Впсунській республіці. Наприкінці 1920 року створено комітет незаможних селян. В тому році виник партійний осередок, в 1922-му - комсомольський. Активну участь у громадському житті села в перші роки Радянської влади брала комуністка Ф. М. Бармашова, делегатка Першого Всеукраїнського з'їзду комнезамів (жовтень 1920 року) та учасниця Всеросійського з'їзду робітниць і селянок (листопад 1920 року). 1922 року замордована куркулями. На прохання жителів Засілля село перейменовано на Бармашове на честь славної землячки. 1923 року тут виникають перші колективні господарства - ТСОЗи «Червоний прапор», «Червоні селяни».
В 1942-1943 рр. сільський активіст робітник радгоспу ім. Леніна Т. К. Атрощенко організував у Бармашовому підпільну патріотичну групу, яка розповсюджувала зведення Радянського Інформбюро, готувала антифашистські диверсії. Вороги розстріляли керівника і кілька членів групи. На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 542 жителі села, 389 з них нагороджено бойовими орденами й медалями. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно капітану Л. О. Будкову.

Сучасна карта - Бармашове